Jedovnice

V ČR jen stěží najdete podobnou oblast, kde je v okruhu 25-30 km soustředěno tolik turistických zajímavostí nejvyšší kategorie, ať vytvořených přírodou nebo člověkem.


Kdo si v Jedovnicích přijde na své?

  • Díky 5 rybníkům jsou rájem pro milovníky vodních sportů. Největším z nich je rybník Olšovec o rozloze přes 40 ha a průměrné hloubce 2,5 metrů.
  • Díky krásné okolní přírodě s možností výletů si zde dovolenou užijí turističtí nadšenci.
  • A na své si přijdou také cyklisté, kteří mohou okusit řadu cyklistických stezek.

Co najdete v Jedovnicích

Největší obec okresu Blansko se nachází na křižovatce cest Brno, Blansko, Vyškov, Prostějov. Jedovnice mají 2 500 obyvatel a kompletní občanskou vybavenost.

Najdete zde nejenom ubytování, ale také řadu restaurací nebo diskotéku a kino. Pro sportovce jsou nachystaná hřiště, tenisové kurty nebo minigolf.

Jedovnice mají rozsáhlou síť obchodů. Najdete zde také bankomat (ČS), zdravotní zařízení, lékárnu a veterinární ordinaci.

Jedovnice na mapě ›


Kam na výlety

Vycházky do přírody

Doporučujeme vycházky do krásné okolní přírody v oblasti rybníků  Budkovan a Dubový.

Houbaření a rybolov

Lesy navazující na rekreační oblast jsou proslulé bohatstvím hub a na březích rybníka si přijdou na své i milovníci sportovního rybaření.

Přírodní park

Navštivte také přírodní park Rakovecké údolí a překrásné lesy, které navazují na jižní část rekreační oblasti. Tato oblast je dosud prakticky nedotčena civilizací, což umožňuje přežití mnoha unikátních botanických druhů a hnízdění vodního ptactva.

Rudické propadání

Krásná je také procházka přes Rudické propadání. Vody Jedovnického potoka postupně padají až do hloubky 90 metrů. V propadání se také nalézá jeden z nejvyšších vodopádů v České republice.

Single trail

V Jedovnicích v Moravském krasu jsou nově otevřené přírodní stezky pro cyklisty. Jsou speciálně vybudované tak, aby si je mohl užít každý cyklista a aby byly v souladu s přírodou. Jsou to značené jednosměrné okruhy různých délek a obtížnosti.

Kaolínový lom

U obce Rudice se nachází bývalý kaolínový lom s lagunou zbarvenou částečkami jílu. Podívejte se na fotografie »

Jeskyně

Jeskyně Moravského krasu se nacházejí v bezprostřední blízkosti Jedovnic, propast Macocha je vzdálena 5 km.


Ubytování v Jedovnicích

Připravili jsme pro vás 14 chat v lesnaté rekreační oblasti v Jedovnicích, které jsou vhodné jak pro rodiny s dětmi, tak pro seniory s vnoučaty nebo skupiny mladých lidí.

Více o ubytování ›

© AB-BRNĚNSKÁ UBYTOVACÍ s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top