Moravský kras

Navštivte největší a nejlépe vyvinutou krasovou oblast v České republice s více než 1600 registrovanými jeskyněmi. A také nejhlubší českou propast Macocha.


Jeskyně Moravského krasu

Jeskyně - Moravský kras

Punkevní jeskyně

Punkevní jeskyně (zobrazit na mapě) patří mezi nejnavštěvovanější české jeskyně. Uvidíte v ní mohutné prostory s krápníkovou výzdobou a zažijete atraktivní pohled ze dna propasti Macocha do výšky 139 metrů. Také se můžete plavit na elektrických lodičkách po podzemní říčce Punkva.

Virtuální prohlídka ›

Kateřinská jeskyně

Tento jeskynní systém (zobrazit na mapě) má asi 500 m chodeb, jejichž součástí je také Hlavní dóm – největší podzemní prostor Moravského krasu. Na délku má 97 metrů, na šířku 44 metrů a na výšku 20 metrů. Tato jeskyně vyniká unikátními hůlkovými stalagmity, které dosahují délky až 4 metrů. Jedním z nejznámějších útvarů je Čarodějnice opírající se o hůl.

Virtuální prohlídka ›

Jeskyně Balcarka

Jeskynní chodby tohoto systému (zobrazit na mapě) probíhají ve dvou patrech spojených dómy a komíny. Jeskyně je bohatá na krápníkovou a sintrovou výzdobu. Velký dóm této jeskyně je druhým největším prostorem Moravského krasu.

Virtuální prohlídka ›

Sloupsko-šošůvské jeskyně

Sloupsko-šošůvské jeskyně (zobrazit na mapě) tvoří rozsáhlý jeskynní systém vyhloubený Sloupským potokem. Podobně jako Balcarka je i tato jeskyně vyhloubena ve dvou patrech propojených podzemními propastmi. Zpřístupněná je horní část jeskyně o délce asi 3 km. Před vstupem do jeskyní stojí skalní sloup vysoký 19 metrů, který dal jméno blízké vesnici Sloup.

Virtuální prohlídka ›


Propast Macocha

Propast Macocha

Nejhlubší propast nejenom České republiky, ale celé střední Evropy, je hluboká téměř 139 metrů. V horní části je dlouhá 174 metrů a široká 76 metrů.

Na okraji propasti jsou dva vyhlídkové můstky, z nichž můžete nahlédnout doslova přes okraj propasti. Horní můstek je přístupný celoročně. Od vstupu do Punkevních jeskyní vede k hornímu můstku propasti Macocha lanová dráha.

Na dně propasti se nachází dvě jezírka a teče tudy říčka Punkva, kterou se můžete plavit na elektrických loďkách a impozantní propast si prohlédnout zespodu.


Ubytování v Moravském krasu

Připravili jsme pro vás 14 chat v lesnaté rekreační oblasti v Jedovnicích v dosahu atrakcí Moravského krasu: autem 5 minut, na kole 10 minut, pešky 30 minut.

Více o ubytování ›

© AB-BRNĚNSKÁ UBYTOVACÍ s.r.o. | ochrana osobních údajů | cookies

Vytvořil MD webdesign - tvoříme obchodně úspěšné weby

Top